Search in Turkey

Konşimento Veritabanı GTIP İthalatçı İhracat Müşterisi Bulmak Konşimento Nedir

Konşimento Veritabanı GTIP İthalatçı İhracat Müşterisi Bulma Konşimento Nedir

Konşimento Veritabanı
GTIP'le İthalatçı İhracat Müşterisi Bulmak 

GTİP (gtip veya G.T.İ.P./g.t.i.p.), Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu'nun kısaltmasıdır. Ülkemizde, GTİP Gümrük Tarife Cetveli'nde 12'li koda verilen isimdir.

Konşimento: Konşimento ya da taşıma senedi, gönderici ve taşıyıcı arasında yapılan ve gönderiyi doğru bir şekilde işlemek için gerekli tüm ayrıntıları sağlayan, yasal olarak bağlayıcı bir belgedir.


2022 yılı TurkishExporter klasik manada konşimento veritabanı hizmeti vermeyecektir. Lakin üyesi firmalara yakın bir tarihte ücretsiz ve kapalı devre konşimento veritabanı hizmetlerini açacaktır.


Dünyada En uygun fiyatlı konşimento veri tabanı nereden alabilirsiniz?
Aylık 300 - 350 TL Konşimento Veritabanı hizmeti satın almak ister misiniz? 


Konşimento, bir taşıyıcı tarafından bir göndericiye verilen ve taşınan malların türünü, miktarını ve varış yerini detaylandıran yasal bir taşıma belgesidir. Taşıyıcı, malları önceden belirlenmiş bir varış noktasına teslim ettiğinde, konşimento aynı zamanda bir sevkiyat makbuzu görevi görür ve belgenin ibraz edilmesiyle malların alıcısına teslim edilmesini sağlar.

Konşimento Nedir?

Konşimento ya da taşıma senedi, gönderici ve taşıyıcı arasında yapılan ve gönderiyi doğru bir şekilde işlemek için gerekli tüm ayrıntıları sağlayan, yasal olarak bağlayıcı bir belgedir. Konşimentonun; belgede tanımlanan malların mülkiyet belgesi olmak, makbuz bilgilerini taşımak ve malların taşınması için kararlaştırılan hüküm ve koşulları temsil etmek gibi önemli işlevleri vardır. Bir konşimento yasal olarak taşınan malların türünü, miktarını, varış yerini, nasıl faturalandırıldığını ve nasıl taşınması gerektiğini ayrıntılarıyla açıklar. Sevk edilen mallara eşlik eder ve tarafların yasal temsilcileri tarafından imzalanır.

Deniz Konşimentosu Nedir?

Deniz konşimentosu, gemiyle taşınan malların uluslararası sularda nakliyesi için gerekli bir belgedir. Kıymetli bir evrak olarak gönderici, alıcı ve taşıyıcı arasında yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme niteliğine sahiptir. Bu belge veya sözleşme, malların nereye sevk edileceğinin yanı sıra malzeme miktarı, özellikleri ve gönderenle ilgili önemli ayrıntıları sağlar. Sözleşmede belirtilen diğer bilgiler, sevk edilen malların değerini ve nakliye sırasında kullanılan ambalaj türü gibi ek bilgileri içerebilir.

Konşimento hem gönderici hem de taşıyıcı tarafından imzalanır ve sevkiyat tamamlandıktan sonra yine imza karşılığında alıcıya verilir. Her biri benzersiz şartlara ve koşullara sahip farklı türde konşimentolar vardır. Örneğin, mallar önce karadan taşınacaksa sadece kara yolu ile malların kıyıya ulaşmasına izin veren özel konşimentolar düzenlenebilir. Deniz konşimentoları nama, emre ya da hamiline yazılı olmak üzere farklı şekillerde düzenlenebilir. Örneğin nama yazılı konşimentoda, mallar varış limanına vardığında bunlar üzerinde hak iddia edebilecek tek kişi, faturada adı geçen kişidir.

Hava Yolu Konşimentosu Nedir?

Hava konşimentosu (AWB), gönderi hakkında ayrıntılı takip ve bilgi sağlamak ve için hava yolu şirketi tarafından gönderilen mallara eşlik eden bir belgedir. Faturanın birden fazla kopyası vardır ve böylece sevkiyata dâhil olan tüm taraflar nakliyeyi belgeleyebilir. Taraflara daha az koruma sunmak gibi bazı farklılıkları olmakla birlikte bir AWB, deniz konşimentolarına benzer bir işleve sahiptir.

Hava yolu konşimentosunda göndericinin adı ve adresi, alıcının adı ve adresi, üç harfli menşe havaalanı kodu, üç harfli varış havaalanı kodu, gümrük için beyan edilen sevkiyat değeri, parça sayısı, brüt ağırlık, malların açıklaması ve varsa özel taşıma talimatları yer alır. Bir AWB ayrıca, taşıyıcının sorumluluk sınırları, talep prosedürleri, malların tanımı ve geçerli ücretler gibi hüküm ve koşullarını açıklayan sözleşme koşullarını da içerir. AWB'ler, diğer konşimentolardan farklı olarak gönderinin hangi uçuşta gönderileceğini veya varış noktasına ne zaman ulaşacağını belirtmez.
En hızlı GTİP Arama Nasıl Yapabilirsiniz? 

5300 farklı ürün grubu içinden daha detaylı bilgi almak istediğiniz ürünün adını ya da biliyorsanız GTIP kodunu arama kutusuna girerek girerek arama yapabilirsiniz.

Gtip Arama Buradan yapabilirsiniz
Sektörel İhracat Talepleri Listesi: 

Hazır Giyim - Moda İhracat Talepleri
Makine Sanayi İhracat Talepleri Listesi
Yapı İnşaat Malzemeleri İhracat Alım Talepleri
Otomotiv Yedek Parça Dış Ticaret Talepleri
Medikal İlaç Sağlık Sektör Talepleri 

Endüstriyel / Sanayi Ürünleri Talepler
Metal ve Demir Çelik Sektörel Talepleri
Tekstil Malzemeleri Dış Ticaret Talepleri
Ambalaj Kağıt Matbaa Ürünleri için Talepler

Plastik Lastik Sanayi İhracat Alım Talepleri 2021
Mobilya Sektörü İhracat alım Talepleri 2020 - 2021


Konşimento Konşimento Nedir Bill Of Lading Nedir Deniz Konşimentosu Konsimento Deniz Konşimentosu Nedir Havayolu Konşimentosu Konşimento Sorgulama Konşimento Türleri Konsimento Nedir Konşimento Çeşitleri Hava Yolu Konşimentosu Havayolu Konşimentosu Nedir Ara Konşimento Nedir. İhracat müşterisi konşimento veritabanı ucuz Konşimento Veritabanı. Denizyolu Konşimentosu Konşimento Veritabanı Konşimento Özellikleri.

İhracat müşterisi konşimento veritabanı hizmetleri ve Kombine Taşımacılık Konşimentosu Karayolu Konşimentosu Deniz Yolu Konşimentosu To Order Konşimento Telex Release Konşimento Konşimento No Nedir Yükleme Konşimentosu Hava Konşimentosu Nama Yazılı Konşimento Nedir House Bill Of Lading Nedir Telex Konşimento Nedir. Panjiva Konşimento Veritabanı. İhracat müşterisi konşimento veritabanı.


Telex Konşimento Konşimento Belgesi Konşimento No Denizyolu Konşimentosu Nedir Konşimento Cirolamak Swb Konşimento Nedir Konşimento Nedir Kısaca Konşimento Fiyatı Nedir Sistem Konşimento Sorgulama Express Konşimento Nedir Emirates Konşimento Sorgulama Konşimento Ne Zaman Düzenlenir Orijinal Konşimento Nedir Master Bill Of Lading Nedir Msc Konşimento Sorgulama Konteyner Konşimentosu Draft Konşimento Nedir Ara Konşimento Konşimento Belgesi Nedir Release Konşimento Konşimento Hazırlama Konşimento Örnekleri Express Release Konşimento Nedir Konşimento Telex Express Konşimento. İhracat müşterisi konşimento veritabanı.