Search in Turkey

Alüminyum Ürünleri İhracatı Yapan Firmalar

Alüminyum Ürünleri İhracatı Yapan Firmalar


Türkiye'de; Alüminyum ve Alüminyum ürünleri ihracatı yapan firmalar listesine aşağıda linkten ulaşabilir bu firmaları hızlı ihracat teklif isteyebilirsiniz. 

Türk alüminyum ürünleri ihracat firmaları listesi
Türkiye'den alüminyum ürünleri almak isteyen firmalar listesi
Türkiye'ye alüminyum ürünleri teklif eden yabancı üretici ve ihracat firmaları

Alüminyum İhracatı

Gtip kodu 7604 olan bu "Alüminyum çubuklar, çubuklar ve profiller."  grubunun ihracat değeri Türkiye'den 2019 yılında 879 milyon dolar oldu. Türkiye'den 7604 emtia grubu satışları 2018 yılına göre% 6,66 arttı: 7604 emtia grubu "Alüminyum çubuk, çubuk ve profiller" ihracatı. 54 milyon dolar arttı (Türkiye'den emtia grubu 7604'ün kümülatif ihracatı 2018'de 824 milyon dolardı)

7604 emtia grubu ihracatı "Alüminyum çubuklar, çubuklar ve profiller." Türkiye'den yapılan toplam ihracatın% 0,486'sını oluşturdu (Türkiye'den kümülatif emtia ihracatı 2019'da 180 milyar dolar oldu). Türkiye'den yapılan toplam ihracatta 7604 emtia grubunun payı 0,004 b.p. 2018 yılına göre (2018'de% 0,49 idi ve Türkiye'den yapılan kümülatif ihracat 168 milyar dolara eşitti).

7604 Alüminyum emtia grubu ihracatı, 2019 yılında grubu Türkiye'den yapılan toplam satışların% 28'ini oluşturdu (2019'da emtia grubunun Türkiye'den yaptığı ihracatın değeri 3,11 milyar dolardı). Türkiye'den yapılan emtia grubu satışları içinde 7604 emtia grubu ihracatının payı 0,695 b.p. 2018 yılına göre (2018'de% 27 idi ve emtia grubunun Türkiye'den ihracatı 2.99 milyar dolardı).

Dünya Alüminyum Pazarı ve Ticaretinde Türkiye'nin Yeri hakkında bir makale: Bugün yakın çevremizde her yerde alüminyuma rastlamak mümkün. Kullandığımız taşıtlardan, yaşam alanlarımız olan evlerimizden iş yerlerine, kullandığımız elektronik cihazlardan haberleşme cihazlarına kadar bir çok alanda alüminyum kullanılmakta ve giderek kullanım alanını genişletmektedir.


Alüminyum gibi günlük hayatımızda her yerde karşımıza çıkan bir unsur var ki o da "Teknoloji". Teknoloji hayatımızın her yerinde hızla daha fazla yer alırken, üretilen ürünlere de yüksek bir çarpan oranı ile ilave katma değer yaratmaktadır. Bugün kilosu 1,75 $/kg olan alüminyumun içerisine teknoloji girdiğinde değeri 4.800 kat artabiliyor. Kullandığımız akıllı telefonlar bunun en iyi örneklerinden. Bu da ürünler kadar şirketlerin de teknolojiyi daha fazla kullanır olmaları gerektiğini kanıtlıyor.


Teknoloji ve alüminyumun birlikteliğinin bir sonucu olan ve TALSAD ile Corporate Sense ortaklığı ile geliştirilen iş zekası uygulaması ile alüminyum sektöründe Türkiye'nin yerini bu makalede değerlendiriyor olacağız.

Bu makalenin devamı: 


Türkiye alüminyum çubuk, çubuk ve profilleri en çok hangi ülkelere ihraç ediyor?


"Alüminyum çubuklar, çubuklar ve profiller" için en çok ihracat yapılan yerler. Türkiye'den 2019:

% 23 pay ile Almanya (207 milyon ABD $)
% 10,9'luk pay ile Irak (96 milyon ABD Doları)
% 4,27 pay ile ABD (37 milyon ABD $)
% 4,07'lik payla İsrail (35 milyon ABD Doları)
% 3,89 pay ile Avusturya (34 milyon ABD $)
% 3,72 pay ile Çek Cumhuriyeti (32 milyon ABD $)
% 3,23 pay ile Hollanda (28 milyon ABD $)
% 2,7'lik payla Romanya (23 milyon ABD Doları)
% 2,61 pay ile Fransa (23 milyon ABD $)
% 2,61 pay ile Polonya (22 milyon ABD $)

Turkishexporter Com Tr Turkishexport Turkishexport Istanbul İhracatçılar Birliği Tekstil Firmaları Dünya İhracat Sıralaması 2020 Tekstil Mümessil Firmalar Almanya İhracat Rakamları Ithalat Firmalar Ithalat Danışmanlık Firmaları Turkish Expoter Alüminyum İhracatı Yapan Firmalar Turkiyenin İhracat Urunleri İhracat Ürünleri Yurt Dışına Satış Marka Ürünler Toptan Satış Türkiye De Üretim Açığı Olan Ürünler Azerbaycan A Ne Satarız Mikro İhracat İstanbul Tekstil Firmaları Ticaret Müşavirlikleri Mümessil Firmalar Tekstil Ithalat Ödeme Şekilleri Selçuk Gida Endüstri İhracat Ithalat A Ş Yurtdışı İhracat Siteleri Turkıshexporter Kazakistana İhracat Yapan Firmalar Antalya Sebze Meyve İhracat Firmaları Diş Ticaret İhracat Sübvansiyonları Nelerdir İhracat Talepleri Katar İhracat Gümrük Teslim Şekilleri Türkiye Nin İhracat Ve Ithalat Rakamları Kuruyemiş İhracatı Yapan Firmalar İhracat Fatura Portali Rusya Dan Ithalat Yapan Firmalar Pazar Malı Ürünler Turkish Exporter Mümessil Tekstil Firmaları İhracat Almanya'ya ihrae edilen ürünler. Ne İhracatı Yapabilirim? İhracatçılar Birliği.

Alüminyum Turkey Türkiye Alüminyum İthalat Fiyatları Alüminyum Hurda Fiyati Alüminyum Iskele 12 Metre Alüminyum İhracatı Alüminyum Külçe Alan Firmalar Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Alüminyum Folyo Jumbo Turkey Alüminyum Külçe Kullanan Firmalar Alüminyum Üretimi Aydınal Alüminyum İhracat Alüminyum Caydanlik İhracat ırak Türkiyenin En Büyük Alüminyum Firmaları Alüminyum Profil İhracatı Alüminyum Yurtdışı Fuarlar Hurda Alüminyum Kilo Çorlu Tekirdağ Alüminyum Alüminyum Tüp İhracatı Alüminyum Kulce Talepleri Alüminyum İhracatı Yapan Firmalar Alüminijum Turkey Alüminyum Hurda Kg Fiyatı Alüminyum İhracatı Yapan Firmalar Alüminyum İhracatı Yapan Firmalar Rizzo Alüminyum İthalat İhracat Paz San Tic Ltd Şti Italyan Alüminyum Aksesuarları Istanbul Özbekistan Alüminyum Gümrük Vergisi Tek Kullanımlık Alüminyum Konteyner Üretim Hattı Satış Alüminyum İthalatı Mevzuatı Alüminyum Delikli Sac Fiyatlar Alüminyum Hurda Kg Fiyatı Alüminyum Kg Fiyat.

Alüminyum Külçe Üreticileri İstanbul Alüminyum Alüminyum Turket Net Üretimi Istampoul In Raporu Ve Alüminyum Elemanlari Alüminyum Hurdası Kaç Para Alüminyum Profil İhracat Alüminyum Mobilya Sektoru Alüminyum Folyo Ureticileri Alüminyum Döküm Talepleru Alüminyum İhracatı Yapan Firmalar Alüminyum Külçe Fiyatları Alüminyum Hurdası Fiyatı Dünyada Alüminyum İhracatı 2024 Alüminyum Uretici Zorlu Alüminyum Istanbul Profile Alüminyum Kaplar Assan Alüminyum Gümrük Müşaviri Mi Arıyor Alüminyum Çelik İhracatı Cezayir Alüminyum Aksesuar Talep Eden Firmalar Alüminyum Hurda Alım Satım Alüminyum Hurda İthalatı Alüminyum Hurda Fiyatı Alüminyum Perde Ray Türk Üreticisi Yurtdışında Alüminyum Firmaları Alüminyum Külçe Kullanan Firmalar Alüminyum Geri Dönüşüm Tesisi.

Hurda Alüminyum Alış Fiyatı Alüminyum Profil İhracati Alüminyum Baca Gümrük Tarifesi Alüminyum In Turkish Market Alüminyum Fabrikası Kurmak Alüminyum Külçe Alan Firmalar Ben Makine Alüminyum Ve Pvc Doğrama Turkis Avrupa Da Potasyum Alüminyum Sülfat Alan Firmalar Alüminyum Metal Firmaları Alüminyum İhracatı Yapan Firmalar Alüminyum Hurda Fiyatı Hurda Alüminyum Kilo Fiyatı Gida Sektöründe Kullanılacak Alüminyum Alüminyum Hurda Kg Fiyatı İhracatı Yapılan Alüminyum Enjeksiyon Alüminyum Alan Firmalar Alüminyum Şirketleri Alüminyum Metal Kalıp Alüminyum Ton Fiyatı Dolar Bazında Türkiye De Yurt Dışı Alüminyum Doğrama Firnaları Alüminyum Alan Firmalar Alüminyum Kesim Makinaları 2 El Alüminyum Hurda Kilo Fiyatı Yurtdışı Alüminyum Talepleri Saf Alüminyum Alan Firmalar Akpa Alüminyum Hangi Ülkelere ıhracat Yapıyor Hurda Alüminyum Kilo Fiyatı Alüminyum Köşe Pres Makinesi Alüminyum Külçe İhracatı Külçe Alüminyum Kg Fiyatı Alüminyum Telin Toptan Fiyati Yurt Dışı Alüminyum Kompozit Aranıyor Türkiye Alüminyum İhracatı Alüminyum Metal Alüminyumda Çin'den İthalat Var Mı Çin In İhracatı Var Mı Yurtdışı Alüminyum Talepleri Gürcistan Da Alüminyum Pvc Alüminyum Üreticileri Arabalar Için Tekerlekler Alkar Alüminyum Mutfak Eşyaları İhracat Ettigi Ülkeler Türkiyenin En Büyük Alüminyum Firmaları Yurtdışı Alüminyum Talepleri Avrupa Ülkelerine Alüminyum Külçe Satışı Alüminyum Kulce Çin Alüminyum Üretimi Satilik Alüminyum Ekstrüzyon Alüminyum Hammaddesi Nedir Alüminyum Yelken Alüminyum Külçe Alan Firmalar Hurda Alüminyum Kilo Fiyatı Alüminyum İthalat Kanberoğlu Alüminyum Dış Ticaret Talepleri Alüminyum Curuf Yurtdışı Hurda Alüminyum Kilo Fiyatı Alüminyum Külçe Analiz Tablosu Alüminyum Boksit Talepleri Firmalar Ankara Alüminyum Projesi.

Yurt Dışında devam eden yurt Dişindan Alümin Çaydanlık Mal Talep Eden Firmalar Mimsa Alüminyum Yurtdışı Projeleri Akpa Alüminyum Hangi Ülkelere Aleminyum Satıyor Alüminyum Yurt Dışında Kullanıldığı Yerler Hurda Alüminyum Fiyatı Saf Alüminyum Kilo Fiyatı Alüminyum İhracat Firmaları Alüminyum Külçe Alan Firmalar Saf Alüminyum Alan Firmalar Yurt Dışındaki Alüminyum Firmaları Alüminyum Hurda Fiyatı Alüminyum Külçe Satın Alan Firmalar İhracatta Alüminyum Kotası Alüminyum Hurda Alan Firmalar Alüminyum Hurda Fiyatları Yurt Dışı Pvc Alüminyum Firmaları Yurt Dışından Alüminyum Sap Talepleri Alüminyum 99.999 Kullanan Fabrikalar A8 Alüminyum Talepleri Alüminyum Profil İhracatı Saf Alüminyum Borsa Fiyatı Alüminyum Profil Fiyat Listesi Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Alüminyum Doğrama Ustası Aranıyor Alüminyum İhracatı Alüminize Bez Alüminyum İhracat Firmaları Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Alüminyum Fabrikası Hurda Alüminyum Fiyati Alüminyum Hurdası Kaç Para Saf Alüminyum Külçe Fiyatı Ankara Alüminyum Doğrama Firmaları Saf Alüminyum Kulce Fiyati Yurt Dışı Alüminyum Hurda Hurda Alüminyum Alış Fiyatı Alüminyum Hurda Ticareti Alüminyum İhracatı Yapan Firmalar 7610 Alüminyum Kodları Katara Ihraç Beylikdüzü Istanbul Alüminyum Alüminyum İhracatı Alüminyum Hurda Fiyati Saf Alüminyumu Kimler Alır Türkiye Deki Alüminyum Fabrikaları Listesi L Alüminyum Levha Fabrikaları Turkey Alüminyumdan Ne İmalatt Yapabilirim Nijerya Alüminyum Azerbaycan Vatersan Alüminyum Talep Edilen Alüminyum Istekleri Türkiye Alüminyum Hurda İthalatı Süper Saf Alüminyum Alıcıları Alüminyum İthalatı Alüminyum Panel Türkiye De Alüminyum Şirketi Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Alüminyum Külçe Tesisi Kurmak Alüminyum Hurdalarını Degerlendirme Alüminyum Hurda Fiyati Alüminyum İhracat Firmaları Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Türkiyede Alüminyum Üretimi Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Alüminyum Rulo 30X80 Cm 11 My Yurtdışında Alüminyum Firmaları Alüminyum Külçe Alan Firmalar Alüminyum Hurda Fiyatı Alüminyum Külçe Hurda Alüminyum Kilosu Kaç Lira Mimsa Alüminyum Yurtdışı Projeleri Alüminyum Döner Profili Alüminyum Hurda Kg Fiyatı Alüminyumun Kilosu Ne Kadar Alüminyum Ihraç Eden Ülkeler Alüminyum Folyo Kabartma Malzemeleri Alabileceğim Yerler Alüminyum İhracatı Yurd Dışı Hurda Alüminyum İthalatçıları Tedarikçisi Alüminyum Külçe Yurtdışı Alüminyum Doğrama Talepleri Dünya Üzeri Alüminyum Kutusu Satış Firmaları Alüminyum Işleme Takımları Alüminum Sülfat İhracati Alüminyum Metal Pvc Alüminyum Dış Ticaret Alüminyum Hurda Alan Fabrikalar Alüminyum Külçe Alan Firmalar Alüminyum Eritme Makinesi Alüminyum Metal Alüminyum Talepleri Alüminyum Hurdası Kaç Lira Beyaz Erimiş Alümina In Turkey Hurda Alüminyum Kilo Fiyatı Hurda Alüminyum Kg Fiyatı Almanya Alüminyum Firmaları Alüminyum Hurda Satış Fiyatı Alüminyum Istanbul Alüminyum Metal Bakır Ve Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Çuhadaroğlu Alüminyum Kataloğu Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Alüminyum Vikipedi Yurt Dışına Alüminyum Satmak Saf Alüminyum Alan Firmalar Alüminyum Mimari Sistemler İhracat Talep Saf Külçe Alüminyum Zeginleştirilmiş Alüminyum Nası Satılır Kırşehir Alüminyum Külçe İmalattı Hurda Alüminyum Kg Fiyatı Alüminyum Hurda İthalatı Yapan Firmalar Hurda Alüminyum İthalatı Alüminyum Metal Alüminyum Kapak Dekoratif  Alüminyum Profil Sürgü Kapak  Alüminyum Külçe Fiyatı Alüminyum Külçe Fiyatları Alüminyum Hurda Fiyati Saf Alüminyum Kilo Fiyatı Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Alüminyumun Toz Hali Su Yuzeyınde Kalır Mı.

Satılık Alüminyum Külçe Kalıbı Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Alüminyum Ambalaj İhracatı Alüminyum Kutu Alan Firmalar Alüminyum Işi Için Yurtdışı Türkiye Alüminyum İhracatı Sert Alüminyum Hurda Fiyatı Alüminyum Ticareti Alüminyum Hurda Fiyati Alüminyum Külçe Nasıl Yapılır Alüminyum İthalatı Mevzuatı Yurt Dışı Alüminyum Hurda Türkiye Alüminyum Üreticileri Alüminyum İthalat Vergisi Alüminyum Hurda Satış Fiyatı Alüminyum Sektörü 2019 Fason Alüminyum Döküm Antalya Alüminyum Sogutucu Blok Türkiye Saf Alüminyum Külçe Fiyatı Alüminyum Hurda Kg Fiyatı Alüminyum İthalatında Gümrük Vergisi Alüminyumdan Kauçuk Kalıbı Yapılabilir Mi Alüminyum Ekstrüzyon.

Automotiv Turkey Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Yurtdışından Bakır Alüminyum Demir 2 El Alüminyum Ekstrüzyon Presi Hurda Alüminyum Kilo Fiyatı Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Hangi Firmalar Celik ve Alüminyum İthalatı Yapıyor? Azerbaycan Alüminyum Firmaları Hurda Alüminyum Kilo Fiyatı Yurtdışı Alüminyum İhracat Alüminyum Doğrama Ustası Arayan Firmalar Yurtdışı Alüminyum İthalatı Mevzuatı Alüminyumun Kilosu Kaç Lira Alüminyum İhracat Firmaları Türkiyeden Alüminyum Profil Alan Ülkeler Alüminyum Hurda Alan Fabrikalar Alüminyum İhracat 1 Kım Türkiyenin Alüminyum İthalatı Alüminyum Alüminyum Hidroksit Brezilyadan Ithal Ediliyomu Alüminyum Külçe Alan Firmalar Alüminyum Külçe İthalatı Alüminyum Mimari Sistemler İhracatı Alüminyum Radyatör Fiyatları Koçtaş Yurt Dışı Alüminyum Külçe Külçe Alüminyum Fiyatları Krom Alüminyum Fıçı Üretim Fabrikası Türkiyede İmalatt Adresi Yurtdışı Alüminyum Profil Satislari Metal Yapu Alüminyum Yurtdışı Projeleri Yurt Dışında Alüminyum Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Yabancı Ülkelere Hazır Alüminyum Satmak.

Alüminyum Cevheri Alimina Alıcıları Italyan Tipi Alüminyum Profil Kumlama Makinalari Alüminyum Kapı Pencere İhracat Talepleri Iran Alüminyum Firmaları Reynaers Alüminyum Yurtdisi Ilanları Alüminyum İhracat Firmaları Alüminyum Külçe Alan Firmalar Yurtdışında Alüminyum Firmaları Alüminyum Motor Hurda Ithali Yapılabilir Mi Kazakistan Da Alüminyum Üretimi Alüminyum Külçe Fiyatları Sert Alüminyum Hurda Fiyatı Avusturalya Alüminyum İthalatçıları Alüminyum Folyo İhracatı Külçe Alüminyum Talepleri Almanyada Alüminyum Külçe Alan Firmalar Alüminyum Ürünleri Satmak Alüminyum Kapak Fabrikası Alüminyumun Hurda Fiyatı İhracat Alüminyum Kapı Alüminyum Profil Makinaları Hurda Alüminyum Kilosu Kaç Para Er Metal Alüminyum 99 Külçe Alüminyum İthalatı Alüminyum Döküm ihaleleri.

Imerys Alüminat Dis Tic A S Alüminyum Külçe Ital Edilen Ülkeler Alüminyum Folyo Üretici Firmalar Türkiye Alüminyum İhracatı ham alüminyum Ürünler Üreten Firmalar Kil Minerallerinden Alümina Üretimi Türkiye Ithal Hurda Alüminyum Hangi Ülkeden Alıyor Türkiye Alüminyum İthalatı Alüminyum Külçe İthalatı Alüminyum Hurda Alan Fabrikalar Alüminyum Külçe İthalat Vergisi Alüminyum Üreten Ülkeler Yurtdışında Çalışacak Alüminyum Doğrama Alüminyum Külçe İhracatı Azerbeycan Alüminyum Külçe Alüminyum Sektörü Ne Durumda 2019 Alüminyum Folyo Tabak Üreticileri Alüminyum Kapı İhracatı Nasıl Yapılır Avrupa Ülelerine Alüminyum Satışları Alüminyum Fosfat Koll Poşet Alüminyum Çeşitleri Dükkan Dışı Alüminyum Tasarımları Metal Alüminyum Yurtdışı Fiyatları Dubai Alüminyum Firmaları Türkiye Alüminyum İthalatı Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Rusyadan Alüminyum İthalatı Yapan Firmalar Türkiyenin Alüminyum İthalatı Alüminyum Yurtdışı Çalışma Programları Alüminyum Hangi Ülkede Ucuz Türkiyeden Alüminyum Parca İhracat Eden Ülke Külçe Alüminyum Kg Fiyatı